Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Aprilia RS 50
Aprilia RS 50

Skąd:

Luksemburg, Luxembourg

Dokąd:

Polska, Błaszki
Cena:
750,00 zł

Oszczędność:

880 zł
Przesyłki Cross
Cross

Skąd:

Polska, Grybów

Dokąd:

Polska, Łowicz
Cena:
280,00 zł

Oszczędność:

371 zł
Przesyłki Yamaha XJ 600 N x 1, Yamaha XJ 600 S Diversion x 1
Yamaha XJ 600 N x 1, Yamaha XJ 600 S Diversion x 1

Skąd:

Holandia, Kapelle

Dokąd:

Polska, Panki
Cena:
790,00 zł

Oszczędność:

822 zł
Przesyłki Vespa GTS 300
Vespa GTS 300

Skąd:

Niemcy, Friesack

Dokąd:

Polska, Poznań
Cena:
861,00 zł

Oszczędność:

795 zł
Przesyłki Simson
Simson

Skąd:

Polska, Niechobrz

Dokąd:

Polska, Aleksandrów Kuj (...)
Cena:
370,00 zł

Oszczędność:

159 zł
Przesyłki Suzuki gf250
Suzuki gf250

Skąd:

Polska, Jędrzejów

Dokąd:

Polska, Przasnysz
Cena:
299,00 zł

Oszczędność:

276 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

ok rzeczowo

simson

Klient: Piotr H.
,
Trasa: Kopaszyn - Nowa Wieś

Wszystko super! Serdecznie polecam!

KTM 690 Duke

Klient: Marcin D.
,
Trasa: Monachium - Gorzów Wielkopolski

Transakcja zgodnie z umową, miły kontakt .

BMW r1200 c

Klient: Mariusz D.
,
Trasa: Langbroek - Ostrołęka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Spora liczba zleceń zamieszczanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy przewozu motocykli. Spore grono przewoźników specjalizuje się właśnie w transporcie motocykli oraz skuterów. Ogłoszenia często publikują osoby, które niedawno kupiły motocykl i chciałyby, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca zamieszkania. Nierzadko transport zlecają też osoby zawodowo związane ze sprzedażą skuterów. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się w zagraniczne podróże wolą, by motocykl dostarczono na miejsce docelowe przez przewoźnika, szczególnie, jeżeli jest to miejsce położone daleko bądź niełatwo dostępne, jak na przykład wyspy. Nie mają ochoty przebywać całej trasy jednośladem, a raczej cieszyć się jazdą dopiero w miejscu docelowym, korzystają więc z usług firm transportowych. Jeśli szukasz przewoźnika, wystaw zlecenie w serwisie Clicktrans, zbierz wyceny od przewoźników, zdecyduj się na najlepszą z nich i zamów transport. 

Sposoby transportu

Sposób, w jaki transportuje się motocykl, powinien być dostosowany do typu maszyny. Niektóre motocykle transportuje się dużo prościej, przewóz innych jest o wiele bardziej utrudniony. Jest to zależne m.in. od wymiarów, ciężaru i liczby pojazdów. Znaczenie ma też liczba oraz typy miejsc, do których można przymocować pasy. Część jednośladów można bardzo łatwo przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć właściwe miejsca do umieszczenia pasów. Jest to bardzo istotna kwestia, poprawne przymocowanie pojazdu jest kluczowe dla bezpieczeństwa transportu. 

Skutery przewozić można na kilka różnych sposobów. Często pojazd umieszcza się w vanie bądź na przyczepie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy przeznaczone do przewozu motorów. Charakteryzują się one tym, że mają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Mają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła pojazdu, dzięki niej są ustabilizowane. Częścią naczep motocyklowych są też specjalne uchwyty do pasów. Jednak motocykl można przewieźć również na zwykłej przyczepie. Niezwykle istotne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie jest wyposażona w najazd, można wykorzystać choćby mocną deskę i z jej pomocą wprowadzić motocykl na przyczepę. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, ponieważ jednoślad może wypaść. Jeżeli przyczepa nie jest dostosowana z myślą o przewozie motocykli, mocowanie będzie nieco trudniejsze. Istnieją różne sposoby, ale jednym z najprostszych oraz najskuteczniejszych jest użycie czterech pasów. Dwóch używa się do mocowania po bokach motocykla, a kolejne dwa służą do tego, aby uniemożliwić przemieszczanie z przodu do tyłu i na odwrót. Pasy przełożyć można przykładowo przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą opierać się na twardych, metalowych elementach. Nie zakłada się pasów na delikatnych elementach, takich jak manetki czy szprychy. Należy także unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o inne części i doprowadzić do ich zniszczenia. Bardzo szerokie czy dłuższe pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz właściwie dopasowane. Powinny mieć stabilny mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy wykorzystywane przy przewozie motocykli czy skuterów powinny posiadać zamknięte zapięcie. Należy zapiąć je dość mocno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może doprowadzić do tego, że motocykl przechyli się podczas jazdy. Jednakże nie jest zalecane także całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, ponieważ to, na dłuższych dystansach, prowadzi do uster

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Luksemburg już od 210 zł!

Zleć transport motocykla