Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Derbi GP1 125
Derbi GP1 125

Skąd:

Polska, Nadolice Wielki (...)

Dokąd:

Polska, Września
Cena:
270,00 zł

Oszczędność:

173 zł
Przesyłki Sym
Sym

Skąd:

Polska, Wilkowo

Dokąd:

Polska, Ciechocinek
Cena:
290,00 zł

Oszczędność:

268 zł
Przesyłki Kymco Downtown 300i
Kymco Downtown 300i

Skąd:

Polska, Konin

Dokąd:

Polska, Batowo
Cena:
440,00 zł

Oszczędność:

248 zł
Przesyłki SurRon Light Bee X x 2
SurRon Light Bee X x 2

Skąd:

Polska, Tuchola

Dokąd:

Polska, Kraków
Cena:
399,00 zł

Oszczędność:

289 zł
Przesyłki Zontes 125 G1 Spoke
Zontes 125 G1 Spoke

Skąd:

Polska, Ruda Śląska

Dokąd:

Polska, Wojnowice
Cena:
300,00 zł

Oszczędność:

277 zł
Przesyłki Yamaha Tenere 700
Yamaha Tenere 700

Skąd:

Polska, Pysznica

Dokąd:

Polska, Gostyń
Cena:
540,00 zł

Oszczędność:

562 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło pomyślnie, polecam.

skuter Gilera Runner 125

Klient: Robert G.
,
Trasa: Ruhstorf a.d.Rott - Radziechowy

Wszystko zgodnie z umowa. Zadnych problemow. Pozdrawiam i uzyje ponownie. Polecam.

Rower miejski Gazelle

Klient: Ruslan S.
,
Trasa: Warszawa - Oslo

po prostu - wszystko profesjonalnie, jak trzeba. polecam

Honda Silver Wing 600

Klient: Jolanta L.
,
Trasa: Warszawa - Bruksela

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Duża część ogłoszeń zamieszczanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy przewozu jednośladów. Wielu przewoźników specjalizuje się właśnie w transporcie motocykli oraz skuterów. Ogłoszenia z reguły wystawiają osoby, które niedawno zakupiły motocykl i chciałyby, aby został on dostarczony do ich miejsca pobytu. Często przewóz zlecają także osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą skuterów. Niektórzy motocykliści wybierający się w zagraniczne podróże preferują, aby motocykl dostarczono na miejsce docelowe przez firmę, szczególnie, jeżeli to miejsce jest odległe bądź niełatwo dostępne, np. archipelagi. Nie chcą przebywać całej drogi jednośladem, wolą rozpocząć jazdę już na miejscu, korzystają więc z usług firm transportowych. Jeśli szukasz transportu, opublikuj ogłoszenie w serwisie Clicktrans, zbierz oferty od przewoźników, wybierz jedną z ofert i zleć transport. 

Sposoby transportu

Sposób, w jaki przewozi się pojazd, powinien być dostosowany do typu maszyny. Niektóre motocykle przewozi się dużo łatwiej, przewóz innych jest o wiele bardziej utrudniony. Jest to zależne m.in. od wymiarów, ciężaru i liczby motocykli. Znaczenie ma też liczba oraz typy miejsc, do których można przymocować pasy. Część jednośladów można dosyć prosto przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie elementy do przymocowania pasów. Jest to bardzo istotna kwestia, odpowiednie przymocowanie ładunku jest kluczowe dla bezpieczeństwa transportu. 

Skutery transportować można na kilka różnych sposobów. Najczęściej pojazd przewozi się w busie lub na platformie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy dostosowane do przewozu motorów. Cechuje je to, że mają oparcie lub uchwyt dla przedniego koła. Mają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której ustawia się koła jednośladu, dzięki niej są stabilne. Częścią przyczep motocyklowych są także specjalne uchwyty do pasów. Jednak motocykl można przewieźć również na tradycyjnej przyczepie. Szczególnie istotne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie posiada najazdu, można wykorzystać choćby mocną deskę i z jej pomocą wprowadzić motocykl na przyczepę. Trzeba jednak zachować wyjątkową ostrożność, bo motocykl może wypaść. Jeżeli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Istnieją różne sposoby, lecz jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych jest użycie 4 pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach motocykla, a kolejne dwa służą do tego, aby uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu oraz na odwrót. Pasy przełożyć można na przykład przez kierownicę czy dolną półkę. Muszą być oparte na twardych, metalowych częściach. Nie zakłada się pasów na delikatnych częściach, takich jak manetki bądź szprychy. Należy również unikać miejsc, w których pasy mogą trzeć o inne części i prowadzić do ich zniszczenia. Dosyć szerokie czy dłuższe pasy nie są niezbędne, najważniejsze jest, aby były mocne i odpowiednio dopasowane. Powinny mieć stabilny mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy używane przy transporcie motocykli czy skuterów muszą mieć zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość mocno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może doprowadzić do tego, że motocykl przewróci się podczas jazdy. Jednak nie jest rekomendowane również całkowite ściśnięcie skoku zawieszenia, bo to, na dłuższych dystansach, prowadzi do uszkodzenia uszczelniaczy oraz wycieku oleju z amortyzatorów. Trzeba więc umieścić element, który blokuje zawies

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Nadolice Wielkie już od 110 zł!

Zleć transport motocykla