Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Yamaha XT 660 X
Yamaha XT 660 X

Skąd:

Polska, Zakopane

Dokąd:

Polska, Gdańsk
Cena:
490,00 zł

Oszczędność:

313 zł
Przesyłki Wfm 125
Wfm 125

Skąd:

Polska, Gniezno

Dokąd:

Polska, Sarnaki
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

211 zł
Przesyłki Suzuki Intruder 125
Suzuki Intruder 125

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Wrocław
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

416 zł
Przesyłki Yt capra
Yt capra

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Police
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

197 zł
Przesyłki SurRon Light Bee
SurRon Light Bee

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Mechnice
Cena:
170,00 zł

Oszczędność:

96 zł
Przesyłki Kawasaki vn1700 Vaquero
Kawasaki vn1700 Vaquero

Skąd:

Polska, Garwolin

Dokąd:

Polska, Krosno
Cena:
650,00 zł

Oszczędność:

366 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesionalizm w transporcie motocykli. Slowny, rzetelny i puntualny. Super kontakt… POLECAM !!!

Honda pk50

Klient: Michał K.
,
Trasa: Żnin - Clinge

polecam

Honda CBR 600 F4i

Klient: Marek G.
,
Trasa: Dörzbach - Klępina

Zdecydowanie polecam

ktm

,
Trasa: Norrköping - Piaseczno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Spora liczba zleceń zamieszczanych w serwisie Clicktrans.pl dotyczy transportu jednośladów. Wielu przewoźników specjalizuje się właśnie w transporcie motocykli oraz skuterów. Ogłoszenia z reguły wystawiają osoby, które niedawno zakupiły jednośladowiec i potrzebują, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca zamieszkania. Nierzadko przewóz zlecają także osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą skuterów. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się zagranicę wolą, by motocykl został dostarczony na miejsce docelowe przez firmę, zwłaszcza, jeżeli to miejsce jest odległe bądź trudno dostępne, np. archipelagi. Nie mają ochoty pokonywać całej trasy motocyklem, a raczej rozpocząć jazdę już na miejscu, korzystają więc z usług przewoźników. Jeśli szukasz przewoźnika, opublikuj zlecenie w serwisie Clicktrans, zbierz wyceny od przewoźników, wybierz najlepszą z ofert i zamów transport. 

Sposoby transportu

Sposób, w jaki przewozi się motocykl, powinien być dopasowany do rodzaju maszyny. Niektóre motocykle transportuje się znacznie łatwiej, przewóz innych jest znacznie bardziej utrudniony. Jest to zależne między innymi od wymiarów, wagi oraz liczby motocykli. Znaczenie ma też liczba i rodzaj miejsc, do których można przymocować pasy. Część motocykli można bardzo prosto przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej odnaleźć właściwe miejsca do przymocowania pasów. Jest to bardzo ważna kwestia, odpowiednie przymocowanie pojazdu jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Skutery transportować można na kilka różnych sposobów. Najczęściej pojazd umieszcza się w vanie bądź na przyczepie. Na rynku można znaleźć specjalne przyczepy dostosowane do transportu motocykli. Charakteryzują się one tym, że mają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Mają również najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła pojazdu, dzięki niej są stabilne. Elementem naczep motocyklowych są też specjalistyczne uchwyty do pasów. Mimo tego motocykl można przewieźć także na tradycyjnej przyczepie. Niezwykle istotne są mocne uchwyty do pasów, niełatwo je zastąpić. Jednak jeśli przyczepa nie jest wyposażona w najazd, warto użyć choćby mocną deskę i z jej pomocą wprowadzić motocykl na przyczepę. Trzeba jednak zachować wyjątkową ostrożność, ponieważ jednoślad może wypaść. Jeśli przyczepa nie jest dostosowana z myślą o przewozie motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Istnieją różne rozwiązania, ale jednym z najłatwiejszych oraz najskuteczniejszych jest użycie czterech pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach motocykla, a kolejne dwa służą do tego, by uniemożliwić przemieszczanie z przodu do tyłu i odwrotnie. Pasy przełożyć można przykładowo przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą opierać się na mocnych, metalowych częściach. Nie umieszcza się pasów na delikatnych elementach, takich jak zębatki bądź szprychy. Należy również unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o pozostałe części i prowadzić do ich zniszczenia. Bardzo szerokie bądź długie pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz właściwie dopasowane. Powinny posiadać dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy używane przy transporcie motocykli bądź skuterów powinny posiadać zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może spowodować, że motocykl przewróci się podczas jazdy. Jednak nie jest rekomendowane także całkowite ściśnięcie skoku zawieszenia, bo to, na dłuższych dystansach, prowadzi do uszkodzenia uszczelniaczy

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Zakopane już od 110 zł!

Zleć transport motocykla