Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Jawa 350
Jawa 350

Skąd:

Polska, Zebrzydowice

Dokąd:

Polska, Włoszczowa
Cena:
320,00 zł

Oszczędność:

137 zł
Przesyłki Wfm 125
Wfm 125

Skąd:

Polska, Gniezno

Dokąd:

Polska, Sarnaki
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

211 zł
Przesyłki Suzuki Intruder 125
Suzuki Intruder 125

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Wrocław
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

416 zł
Przesyłki Yt capra
Yt capra

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Police
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

197 zł
Przesyłki SurRon Light Bee
SurRon Light Bee

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Mechnice
Cena:
170,00 zł

Oszczędność:

96 zł
Przesyłki Kawasaki vn1700 Vaquero
Kawasaki vn1700 Vaquero

Skąd:

Polska, Garwolin

Dokąd:

Polska, Krosno
Cena:
650,00 zł

Oszczędność:

366 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok polecam

Kawasaki W175

Klient: Piotr G.
,
Trasa: Bukowno - Kraków

Transport wykonany wzorowo.

Suzuki GS500

Klient: Marek M.
,
Trasa: Spira - Jawczyce

Polecam! dobry kontakt z przewożnikiem

Keeway TX50 Enduro

Klient: Marcin U.
,
Trasa: Wałcz - Łodygowice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Spora część zleceń zamieszczanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy transportu motocykli. Wielu przewoźników ma ogromne doświadczenie właśnie w przewozie motocykli i skuterów. Zlecenia z reguły publikują osoby, które niedawno zakupiły jednośladowiec i chcą, aby został on dostarczony do ich miejsca pobytu. Nierzadko transport zamawiają także osoby profesjonalnie związane ze sprzedażą skuterów. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się w zagraniczne podróże wolą, by motocykl został dostarczony na miejsce docelowe przez przewoźnika, zwłaszcza, jeżeli to miejsce jest odległe lub trudno dostępne, np. archipelagi. Nie chcą pokonywać całej drogi jednośladem, a raczej cieszyć się jazdą dopiero na miejscu, korzystają więc z usług przewoźników. Jeśli szukasz transportu, opublikuj zlecenie w naszym serwisie, poznaj oferty od przewoźników, zdecyduj się na najlepszą z ofert i zamów przewóz. 

Sposoby transportu

Sposób, w jaki przewozi się motocykl, powinien być dostosowany do typu maszyny. Niektóre motocykle transportuje się dużo łatwiej, przewóz innych jest o wiele bardziej utrudniony. Zależy to między innymi od wymiarów, wagi oraz liczby pojazdów. Znaczenie ma też liczba i typy miejsc, do których można przymocować pasy. Część jednośladów można bardzo prosto przymocować, w przypadku innych, zwłaszcza tych bardziej okrytych, trudniej odnaleźć właściwe elementy do umieszczenia pasów. Jest to bardzo istotna kwestia, poprawne przymocowanie ładunku jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Skutery transportować można na kilka różnych sposobów. Najczęściej pojazd umieszcza się w vanie bądź na platformie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy dostosowane do transportu motorów. Charakteryzują się one tym, że posiadają oparcie lub uchwyt dla przedniego koła. Posiadają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której ustawia się koła jednośladu, dzięki niej są stabilne. Częścią przyczep motocyklowych są także specjalistyczne uchwyty do pasów. Mimo tego motocykl można przewieźć także na tradycyjnej przyczepie. Szczególnie ważne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie posiada najazdu, warto wykorzystać choćby twardą deskę i z jej pomocą wprowadzić motocykl na przyczepę. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, bo jednoślad może spaść. Jeżeli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Są różne sposoby, lecz jednym z najprostszych oraz najskuteczniejszych jest użycie czterech pasów. Dwóch używa się do mocowania po bokach pojazdu, a kolejne dwa służą do tego, by uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu oraz odwrotnie. Pasy przełożyć można na przykład przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą być oparte na mocnych, metalowych częściach. Nie zakłada się pasów na delikatnych częściach, takich jak manetki bądź szprychy. Należy również unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o inne elementy i doprowadzić do ich uszkodzenia. Dosyć szerokie czy dłuższe pasy nie są niezbędne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz odpowiednio dopasowane. Powinny posiadać stabilny mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy używać pasów z otwartym hakiem. Pasy używane przy transporcie motocykli czy skuterów powinny posiadać zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, bo to może doprowadzić do tego, że pojazd przewróci się podczas jazdy. Jednak nie jest rekomendowane również całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, ponieważ to, na dłuższych dystansach, prowadzi do usterki uszczelniaczy i wycieku oleju z

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Zebrzydowice już od 110 zł!

Zleć transport motocykla