Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam. Szybki kontakt i bezproblemowa dostawa.

4 opony pakowane luzem

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Kraków - Warszawa

Dostawa zgodna z ustaleniami. Polecam

1

,
Trasa: Krotoszyn - Łomianki

Przez złą pogodę nie mogę porównać, który "lata" szybciej Falcon 9 czy Paweł Ś. Wiem natomiast jedno Pawłowi zła pogoda nie przeszkadza. Polecam!

1 paczka do Holandii

Klient: Paweł Ś.
,
Trasa: Krosno - Heemskerk

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest mała, należy szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, można także użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zlecić transport przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest mała, należy szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, można także użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Alcorcon już od 30 zł!

Zleć transport paczek