Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Paczki dotarły bez problemu, komunikacja na bieżąco,polecam Pana Mariusza.

Potrzebuje przewieźć kilak rzeczy do UK, 20 kartonów, dwa worki + inne rzeczy - razem 27 rzeczy

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Lutomia Dolna - Lincoln

Bardzo aktywny kontakt pozytywnie oceniam zaangażowanie w sprawe przesyłki

2

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Ostrów Wielkopolski - Berlin

Wszystko O.K. Dostarczone na czas i w nienaruszonym stanie. Polecam.

4 paczki + jedna walizka

,
Trasa: Coventry - Warszawa

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Detale możesz dogadać z przewoźnikiem później, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem teksty itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, warto także użyć bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Detale możesz dogadać z przewoźnikiem później, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem teksty itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, warto także użyć bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Antwerpia już od 30 zł!

Zleć transport paczek