Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK! Polecam

Pokrywa silnika

Solidna firma! Szczerze mogę mogę polecić każdemu, kierowca słowny konkretny i towar dostarczył nienaruszony i to nawet przed czasem. Wielki pozytyw!

Paczka

Wszystko wporządku paczka ładnie i szybko dotarła do celu Polecam i Pozdrawiam.

Paczka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport paczek?

By zlecić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Detale możesz dogadać z przewoźnikiem później, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem teksty itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty,

Szukasz transportu?

Transport paczek Antwerpia już od 30 zł!

Zleć transport paczek