Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam!!! Wszystko według ustaleń: dobry kontakt , punktualność, koszty nie za miliony !!!

2 paczki do Rosji

Klient: Marek I.
,
Trasa: Warszawa - Moskwa

Wszystko ok, polecam!

paczka profili aluminowych

,
Trasa: Borzęcin Duży - Tarnowo

Przesyłam błyskawicznie znalazła się w Niemczech u odbiorcy. Bardzo polecam tą firmę!!!!! Pozdrawiam i życzę zdrowia ;-)

mała paczka do Niemiec

Klient: Marta L.
,
Trasa: Kraków - Grevenbroich

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą niemało paczek razem, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą niemało paczek razem, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bad Langensalza już od 30 zł!

Zleć transport paczek