Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

polecam

Paczka

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Warszawa - Karpacz

Solidny kontaktowy przewoznik .Bardzo polecam

Paczka

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Petrohrad - Warszawa

Szybko, sprawnie i bez problemu. Dostawca bardzo elastyczny. Polecam wszystkim.

Paczka

Klient: Artur M.
,
Trasa: Zambrów - Tilburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport paczki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest mała, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało przesyłek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy trzymanych w wielu domach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zlecić transport paczki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest mała, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało przesyłek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy trzymanych w wielu domach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Barcelona już od 30 zł!

Zleć transport paczek