Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Godny polecenia, punktualny. Po dostawie przesłał info o dostarczeniu przesyłki. Polecam

Bannery reklamowe

,
Trasa: Łódź - Kielce

Bardzo polecam. Konkretnie, sprawnie, miło i zadowalająca cena. Super organizacja, żadnych konfliktów, kierowca na bieżąco informował o lokalizacji i innych detalach. Jak dla mnie 10 na 10

Ford Smax

Klient: Monika Z.
,
Trasa: Schorfheide - Zwenkau

Wszystko ok. Polecam przewoźnika

1

Klient: Robert J.
,
Trasa: Poznań - Rotmanka

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe często przewożą niemało paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różnego rodzaju naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe często przewożą niemało paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różnego rodzaju naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bergen już od 30 zł!

Zleć transport paczek