Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam.

Paczka

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Wörth am Rhein - Wrocław

Wszystko sprawnie poszło. Polecam gościa

Część samochodowa

Klient: Sara K.
,
Trasa: Słupsk - Piotrków Trybunalski

Bardzo sprawna, uprzejma i sympatyczna obsługa. Bardzo dobry kontakt, dokładne wyjaśnienia i jasne ustalenia szczegółów transportu. Również bardzo korzystne cenowo. Z pełnym przekonaniem mogę polecić tę firmę. Zbigniew Sz.

Paczka

,
Trasa: Łódź - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele paczek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety można dogadać z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie pakunku jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, można też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka posiada kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz użyć narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, nóżki czy wkręty, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się typowych przesyłek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele paczek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety można dogadać z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie pakunku jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, można też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka posiada kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz użyć narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, nóżki czy wkręty, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się typowych przesyłek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Biłgoraj już od 30 zł!

Zleć transport paczek