Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z umową. Polecam

Paczka

Klient: Łukasz H.
,
Trasa: Błonie-Wieś - Krosno

Wszytko w najlepszym porządku zgodnie z umową

Paczka x 4

Klient: Mateusz W.
,
Trasa: Mionów - Berlin

Dobry kontakt, paczka w stanie nienaruszonym. Polecam!

Paczka

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Lublin - 's-Hertogenbosch

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują niemało paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny i zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują niemało paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny i zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bogota już od 30 zł!

Zleć transport paczek