Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z ustaleniami

paczka profili aluminowych

Klient: Bartosz S.
,
Trasa: Borzęcin Duży - Tarnowo

Wszystko okey Polecam!

Samochodzik elektryczny dla dziecka na akumulator 12v.

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Gdańsk - Rzeszów

Polecam!!! Wszystko według ustaleń: dobry kontakt , punktualność, koszty nie za miliony !!!

2 paczki do Rosji

Klient: Marek I.
,
Trasa: Warszawa - Moskwa

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz paczki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest drobna, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują niemało przesyłek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku również warto użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz paczki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest drobna, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują niemało przesyłek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku również warto użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Brașov już od 30 zł!

Zleć transport paczek