Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 46 061 547 zł 46 061 547 zł zaoszczędziliście z nami
500 000 wystawionych przesyłek 500 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
30 000 przewoźników 30 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kontakt z przewoźnikiem bez problemu. Uzgodnienie odbioru paczek i dostawy w Polsce proste i zrozumiałe. Ostatecznie do transakcji nie doszło z powodu zmiany decyzji przez nadawcę.

2 paczki

,
Trasa: Haga - Warszawa

Super dostawca. Wszystko na czas tak jak ustalone, bezproblemowo i w ciaglym kontakcie. Polecam!

1 paczka zawierająca ościeżnice

Klient: Anna G.
,
Trasa: Toruń - Leicester

Przewoźnik godny polecenia. Wszystko poszło sprawnie, odbiór i dostawa w terminie.

1 paczka do Holandii, 70 kg 1,60x1,20x1,20m

,
Trasa: Radom - Wijchen

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest mała, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują niemało paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale możesz uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem należy wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domach, można też zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, koce, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest mała, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują niemało paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale możesz uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem należy wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domach, można też zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, koce, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Breda już od 30 zł!

Zleć transport paczek