Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo rzeczowy przewoznik, bardzo dobry kontakt, dostawa na czas. Polecam

Część samochodowa

Klient: Roman B.
,
Trasa: Sulechów - Houghton Regis

Wszystko w porzadku ,szybko i nie drogo!Obsługa miła i opanowana.Na pewno jeszcze skorzystam ,mimo komentarzy negatywnych w moejej opini działaja w pełni profesionalnie,pełen monitoring paczki!Dziekuje i Pozdrawiam

Aluminiowe felgi 16 cali bez opon zapakowane w pudełka

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Drawski Młyn - Brzoskwinia

POLECAM

Paczka

Klient: Monika D.
,
Trasa: Przyjaźń - Koszalin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe często przewożą niemało przesyłek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zamówić transport pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe często przewożą niemało przesyłek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Cali już od 30 zł!

Zleć transport paczek