Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło sprawnie, odbiór i dostawa w ustalonym terminie. Polecam.

Paczka

,
Trasa: Wrocław - Halle

jak najbardziej ponownie dobry kontakt wszystko latwo i przyjemnie

Część samochodowa

Klient: Artur C.
,
Trasa: Dębe Wielkie - Hamburg

Wszystko przebiegło pomyślnie. Paczka bardzo szybko dotarła do odbiorcy. Dziękuję! :)

Paczka x 2

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Oborniki Śląskie - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo paczek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można ustalić z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Często przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo paczek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można ustalić z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Często przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Castellon de la Plana już od 30 zł!

Zleć transport paczek