Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Punktualny i rzetelny. Dziekuje

3 pokoje

Klient: Marek K.
,
Trasa: Frankfurt nad Menem - Warszawa

Transport sporej rampy do przewozu aut odbyl sie bez przeszkod.Szybko oraz solidnie.Punktualnie,mily kontakt.Polecam ta firme transportowa z czystym sumieniem

2

,
Trasa: Zabrze - Brilon

Super kontakt, pan Łukasz sam zadbał o zabezpieczenie przewożonych mebli, zdecydowanie polecam tego przewoźnika!

Komoda 163x81x51 + lustro 130x90

Klient: Łukasz G.
,
Trasa: Łódź - Niepołomice

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest drobna, warto szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe często przewożą wiele paczek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem teksty itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny a także zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest drobna, warto szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe często przewożą wiele paczek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem teksty itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny a także zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Chwaszczyno już od 30 zł!

Zleć transport paczek