Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam !! Dobry kontakt, wszystko dograne w 100%. Bardzo dobrze zorganizowani. Samochód zapakowany sprawnie. Rzeczy dowiezione bez uszczerbku, nawet kwiaty dojechały nie uszkodzone.

Dom

Klient: Natalia R.
,
Trasa: Dinkelsbühl - Wrocław

Polecam! Panowie przede wszystkim znają się na robocie + kultura osobista + punktualność + prędkość.

5 sztuk mebli z legionowa na mokotów, a potem 5 sztuk z mokotowa na wolę

Klient: Dariusz R.
,
Trasa: Legionowo - Warszawa

Polecam. Dobra kontakt, elastyczny przewoźnik.

dwa zbiorniki na paletach

Klient: Robert Z.
,
Trasa: Bełżyce - Grudziądz

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

Aby zamówić transport przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Chwaszczyno już od 30 zł!

Zleć transport paczek