Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok polecam

Wózek dwukołowy 86911 Dießen am Ammersee Toruń

Klient: Jan S.
,
Trasa: Dießen am Ammersee - Toruń

Solidnie i konkretnie. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Dziękuję.

Konstrukcja pod panele słoneczne, zapakowane profile alu.

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Gliwice - Ciechanów

Drugi raz skorzystałem z usług transportowych Pana Michała i tak jak się spodziewałem, absolutnie niema do czego się przyczepić! Tak trzymać P. Michale, Serdecznie Pozdrawiam i polecam każdemu. Wybierać oferty P. Michała. 100% POZYTYW

Mała przeprowadzka

Klient: Robert R.
,
Trasa: Kolonia - Warszawa

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe często przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można dogadać z oferentem później, ale gdy znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i temu podobnych elementów trzymanych w wielu domach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 

By zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe często przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można dogadać z oferentem później, ale gdy znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i temu podobnych elementów trzymanych w wielu domach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek City of Nottingham już od 30 zł!

Zleć transport paczek