Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt z koordynatorką transportu, kierowca również bardzo kontaktowy. Dobra obsługa na miejscu, przy wyładunku. Polecam.

Paczka z Rotterdamu do Wrocławia

Klient: Adam P.
,
Trasa: Rotterdam - Wrocław

Czasowo bardzo szybko. Odbiór i dostawa w środku nocy. Komunikacja średnia

3 paczki

Klient: Mr R.
,
Trasa: Londyn - Męcina

Transport dotarł w umówionym terminie, wszystko profesjonalnie. Dobry kontakt z właścicielem i kierowcą. Polecam przewoźnika ;-)

20 paczek i rower z Łodzi Hiszpanii

Klient: Halina M.
,
Trasa: Łódź - Torrevieja

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, trzeba z detalami ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele paczek razem, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różnego rodzaju naklejki, napisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domach, można też użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Jeśli planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, trzeba z detalami ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele paczek razem, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różnego rodzaju naklejki, napisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domach, można też użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Jeśli planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Corby już od 30 zł!

Zleć transport paczek