Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalnie, szybko, bezproblemowo :)

Paczka

,
Trasa: Zielona Góra - Nicea

Jestem badzo zadowolona, swietny kontakt, przesylka w doskonalym stanie, ekspresowo. Dziekuje i polecam!

Paczka x 2

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Rabowice - Etterbeek

Bez zastrzeżeń, bardzo dobry kontakt, oby więcej takich klientów. Pozdrawiam i Polecam się na przyszłość.

Paczka

Klient: Natalia B.
,
Trasa: Kozy - Wijewo

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo przesyłek równocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je dodać na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym worku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w pudełku czy kartonie. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się typowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zlecić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo przesyłek równocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je dodać na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym worku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w pudełku czy kartonie. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się typowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Czechowice-Dziedzice już od 30 zł!

Zleć transport paczek