Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Paczka dostarczona bez problemow. Bardzo dobry kontakt z przewoznikiem.

1 paczka

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Ząbkowice Śląskie - Venlo

Wszystko swietnie, super komunikacja. Polecam

1 Paczka Rowerowa Z Wroclawia do Berlina

Klient: Lukasz K.
,
Trasa: Wrocław - Berlin

Polecam !

Część samochodowa

Klient: Henryk G.
,
Trasa: Legnica - Krzeszowice

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują sporo przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, warto też zastosować bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy dana paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy czy wkręty, umieść w jednym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują sporo przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, warto też zastosować bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy dana paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy czy wkręty, umieść w jednym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Dębno już od 30 zł!

Zleć transport paczek