Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam Pana Marka. Transport super,kontakt bardzo dobry i miły. POLECAM.

Ciągnik c360 bez kabiny

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Wierzchowiska Drugie - Masłomiąca

Wszystko w porządku - polecam. Dziękuję za szybki i sprawny transport auta.

VW Polo

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Fredrikstad - Koleczkowo

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. Goraco polecam

Mercedes 208D

Klient: Seun A.
,
Trasa: Rzgów - Ratyzbona

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują sporo paczek razem, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 

By zamówić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują sporo paczek razem, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Drogheda już od 30 zł!

Zleć transport paczek