Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam wszystko jak najbardziej w porządku!

Paczka

Klient: Bartosz D.
,
Trasa: Łodygowice - Stargard

Rzetelna i szybka dostawa paczki, polecam tego przewoźnika.

Paczka

Klient: Leomar L.
,
Trasa: Zmiennica - Brodnica

Polecam Pana Adama, bardzo słowny, kontaktowy przewoźnik. Na pewno jeszcze skorzystam z usług przewozowych Pana Adama.

Paczka x 5

Klient: Adam .
,
Trasa: London - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek jednocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy zapełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek jednocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy zapełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Dubaj już od 30 zł!

Zleć transport paczek