Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. Goraco polecam

VW LT 28 Pusty

Klient: Seun A.
,
Trasa: Trzebieszowice - Rzgów

Polecam Pana Marka. Transport super,kontakt bardzo dobry i miły. POLECAM.

Ciągnik c360 bez kabiny

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Wierzchowiska Drugie - Masłomiąca

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. Goraco polecam

kia besta pusty

Klient: Seun A.
,
Trasa: Rzgów - Attendorn

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest mała, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują sporo paczek w tym samym czasie, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto też użyć bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się typowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 

By zlecić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest mała, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują sporo paczek w tym samym czasie, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto też użyć bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się typowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Dvůr Králové nad Labem już od 30 zł!

Zleć transport paczek