Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybkie dostarczenie, dobry kontakt z przewoźnikiem.

Paczka

,
Trasa: Wielka Wieś - Antwerpia

Paczkaodebrana sprawnie, szybko, bez komplikacji. Tak samo dostarczenie. Jestem zadowolona! Polecam

Paczka

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Tamworth - Słupsk

Wszystko ok. Dziękuję.

Paczka x 7

Klient: Beata O.
,
Trasa: Londyn - Zielona Góra

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało paczek razem, więc powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Detale można ustalić z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet i tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji także warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy bądź wkręty, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zamówić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało paczek razem, więc powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Detale można ustalić z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet i tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji także warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy bądź wkręty, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek el Vendrell już od 30 zł!

Zleć transport paczek