Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Sprawnie i szybko. Polecam

Paczka x 2

Klient: Rafał R.
,
Trasa: Suchy Las - Neu-Isenburg

WSZYSTKO SPRAWNIE , POLECAM !!!!

zderzak samochodowy w kartonie

,
Trasa: Warszawa - Bochnia

Paczka dotarla na miejsce w umowionym terminie. Polecam pana Adama

Paczka

Klient: Adam B.
,
Trasa: Leicester - Katowice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele paczek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,aby był wyraźny i czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów trzymanych w wielu domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele paczek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,aby był wyraźny i czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów trzymanych w wielu domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Gauting już od 30 zł!

Zleć transport paczek