Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

REWELACJA! pozdrawiam

4 fotele samochodowe przód i tył waga całości ok 80 kg, po renowacji

Klient: Juliusz G.
,
Trasa: Łódź - Marciszów

Świetna komunikacją. PROFESJONALNIE!!! BARDZO ROZSĄDNA CENA!!!!!! TERMINOWO!!!! POLECAM WSZYSTKIM

4 paczki do wincanto UK

Klient: Dominik D.
,
Trasa: Wągrowiec - Wincanton

Przesylka dotarla szybko i bezpiecznie profesjonalna Firma nie mam żadnych zastrzeżeń Polecam .

Łóżko i materac ze sklepu

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Kępno - Bielefeld

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest niewielka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą wiele paczek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, nóżki czy wkręty, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest niewielka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą wiele paczek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, nóżki czy wkręty, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Hildesheim już od 30 zł!

Zleć transport paczek