Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam w 100% !! Miałam przyjemność współpracować z Panem Piotrem, który przewoził dużą szafę metalową. Usługa wykonana w 100% zgodnie ustaleniami. Szafa została dostarczona do Klienta bez żadnych uszkodzeń. Stały kontakt z kierowcą.

szafa o wymiarach 100x41x200h i wadze 45kg wraz z wniesieniem

Klient: Roman B.
,
Trasa: Toruń - Inowrocław

Komentarz pozytywny. Szczegóły omówione wcześniej. Załadunek i rozładunek na czas, zgodnie z ustaleniami. Wszystko w jak najlepszym porządku. Przewoźnik godny polecenia. POLECAM

Chorwacja północna - okolice Zagrzeb - transport Dodga do okolic Katowic

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Sveta Nedelja - Chrzanów

Zdecydowanie polecam. Pozdrawiam, Tomasz.

2 krzewy

,
Trasa: Rybnik - Chełmża

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest mała, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne naklejki, zapisane markerem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

By zamówić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest mała, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne naklejki, zapisane markerem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Hildesheim już od 30 zł!

Zleć transport paczek