Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację.

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Konkretnie i na temat , Polecam

DWA WAŁKI MATERIAŁU

Klient: Andrzej D.
,
Trasa: Sztokholm - Swarzędz

super kontakt oraz bardzo dobre warunki transportu! świetna propozycja kosztu przewozu! polecam!

telewizor 75"

Klient: Joachim H.
,
Trasa: Pasłęk - Utrecht

polecam

Paczka do sopotu

Klient: Piotr O.
,
Trasa: Dziergowice - Sopot

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało przesyłek razem, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest więc istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, można też użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało przesyłek razem, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest więc istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, można też użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Kalety już od 30 zł!

Zleć transport paczek