Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Odpowiedź była natychmiastowa, miła obsługa, przesyłka dotarła jeszcze tego samego dnia, bardzo polecam.

Paczka x 2

,
Trasa: Wrocław - Gliwice

Mimo że nie doszła do skutku (różnica w terminach) bdb kontakt i chęci, na pewno skorzystam w przyszłości. Pzdr

Paczka

,
Trasa: Bois-le-Roi - Gdańsk

Pełen profesjonalizm. Dziękujemy za sprawną realizację.

Skrzynia drewniana

,
Trasa: Bielsko-Biała - Łódź

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest niewielka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, napisane markerem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest niewielka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, napisane markerem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Kępno już od 30 zł!

Zleć transport paczek