Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z planem. Miły kontakt, szybka realizacja. Polecam.

Paczka x 35

Klient: Marcin U.
,
Trasa: Gorzów Wielkopolski - Lehnice

Realizacja transportu w jak najlepszym porządku! Polecam!

Paczka x 8

Klient: Daniel D.
,
Trasa: Żywiec - Nordenham

Idealna współpraca. Bardzo polecam!

Paczka

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Wrocław - Zielona Góra

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą sporo paczek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne spakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paczka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli chcesz spakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą sporo paczek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne spakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paczka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli chcesz spakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Kolonia już od 30 zł!

Zleć transport paczek