Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoznik godny polecenia. Odbiór i dostawa przebiegła bardzo szybko i sprawnie bez żadnych uszkodzen. Rzetelny, godny zaufania człowiek. Polecam

Plytki, wyposazenie do lazienki plus kilka paczek. Dokladny opis ponizej.

Klient: Łukasz S.
,
Trasa: Kielce - Hertford

Jestem zadowolony z transportu ,szybko sprawnie a co najważniejsze bardzo miłyi pomocny przewoznik,

Narożnik zapakowany w trzy pakunki

Klient: Rafal P.
,
Trasa: Legnica - Biggar

Zgodnie z planem nasz czas

Silnik w częściach

Klient: Marian H.
,
Trasa: Gdynia - Pierściec

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest mała, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy dana paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki i koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest mała, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy dana paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki i koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Korfu już od 30 zł!

Zleć transport paczek