Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam Pana Marka. Transport super,kontakt bardzo dobry i miły. POLECAM.

Ciągnik c360 bez kabiny

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Wierzchowiska Drugie - Masłomiąca

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. Goraco polecam

Mercedes 208D

Klient: Seun A.
,
Trasa: Rzgów - Ratyzbona

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. polecam

Mercedes 312D PUSTY

Klient: Seun A.
,
Trasa: Kczewo - Rehfelde

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Jeśli planujesz zapakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 

Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Jeśli planujesz zapakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Korfu już od 30 zł!

Zleć transport paczek