Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko według ustaleń i na czas.Polecam !!!

Do Anglii

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Pleszew - Stoke-on-Trent

Bardzo miła obsługa, punktualność doskonała. Pełny profesjonalizm. Polecam.

Paczka x 2

Klient: Jerzy S.
,
Trasa: Czarna Woda - Uwieliny

Wszystko w najlepszym porządku,bardzo miła obsługa,napewno jeszcze nie raz skorzystamy z usług tego przewoźnika

Paczka

Klient: Jan K.
,
Trasa: Bójki - Rotterdam

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz paczki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest więc istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, napisane długopisem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić przewóz paczki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest więc istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, napisane długopisem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Kruszwica już od 30 zł!

Zleć transport paczek