Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam! Uprzejmi i kulturalni ludzie, tak wlasciciel jak i kierowcy. Wszystko bylo zgodnie z planem. Przystepna cena.

15 kartonow sredniej wielkosci, suszarka i deska do prasowania

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: London Colney - Katowice

Wszystko ok .Przewoźnik godny polecenia. Dobry kontakt. Wielki plus

VW T3

Klient: Adam S.
,
Trasa: Jeleniewo - Wrocław

Polecam w 100 % przewoźnika - można polecać dalej !!!

Fotel 3 osobowy do Vito W639 jak na foto

Klient: Rafał W.
,
Trasa: Libertów - Kozienice

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej ustaw także daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej ustaw także daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek London Colney już od 30 zł!

Zleć transport paczek