Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku!

Paczka

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Warszawa - Mysłowice

Wszystko OK. Polecam.

Paczka

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Krzycko Wielkie - Lubochnia

Polecam.

Paczka

Klient: Dariusz S.
,
Trasa: Inowrocław - Ulm

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Lubzina już od 30 zł!

Zleć transport paczek