Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

polecam

2 rowery i trzy paczki z Grunwaldu do Londynu

Klient: Piotr D.
,
Trasa: Marcinkowo - Hayes

Wszystko jak najbardziej ok,polecam

Drzwi zewnetrzne,lekkie

Klient: Rafał K.
,
Trasa: Grójec - Zator

Bardzo polecam, szybko sprawnie i pomocnie

Paczka x 58

Klient: Magda O.
,
Trasa: Szczecin - Wołomin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest mała, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało paczek równocześnie, więc powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz dogadać z oferentem później, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest mała, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało paczek równocześnie, więc powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz dogadać z oferentem później, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Lucca już od 30 zł!

Zleć transport paczek