Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miły kontakt! Ekspresowe załatwienie mojej sprawy . Szczerze polecam tego przewoznika

Paczka Telewizor

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Olsztyn - Kraków

Szybko i sprawnie. Doskonały kontakt i punktualna dostawa. POLECAM !

Paczka x 4

Klient: Maciej S.
,
Trasa: Praga - Siechnice

Wszystko zgodnie z umową , POLECAM !

transport do z PL do CZ

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Skwierzyna - Baszka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest malutka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą wiele przesyłek równocześnie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna paka posiada parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również warto użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest malutka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą wiele przesyłek równocześnie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna paka posiada parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również warto użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Madrid już od 30 zł!

Zleć transport paczek