Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

100% pozytyw. super cena, szybka, bezpośrednia realizacja. bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem. bardzo dziękuję!

Paczka

Klient: Paweł C.
,
Trasa: Warszawa - Michałowice

Znakomity kontakt, sprawnie wykonana usługa, zdecydowanie polecam.

40 paczek

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Florencja - Bruksela

wszystko zgodnie z uzgodnieniami, bardzo dobry kontakt.

Paczka x 26

Klient: Łukasz W.
,
Trasa: Warszawa - Chwaszczyno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Madryt już od 30 zł!

Zleć transport paczek