Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko było tak jak powinno być. Oczywiście na plus to dogadanie się z terminem.

1 paczka do Gubina ewentualnie odbiór w Niemczech po uzgodnieniu

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Venlo - Gubin

Poszło jak z płatka... polecam Jacka

Narożnik i pralka

Klient: Jacek F.
,
Trasa: Hanower - Ruda Śląska

Zdecydowanie polecam! Wszystko zgodnie z ustaleniami, szybki transport w bdb cenie! Konkretna firma

2 paczki - plastikowe pojemniki

,
Trasa: Maidstone - Lednogóra

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest drobna, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, napisane pisakiem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, należy także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, umieść w jednym worku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest drobna, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, napisane pisakiem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, należy także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, umieść w jednym worku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Maków Mazowiecki już od 30 zł!

Zleć transport paczek