Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Złoty pozytyw ,mega szybka wysyłka ,bardzo sympatyczny przewoźnik ,oby takich ludzi jak najwięcej .Szczerze polecam tego kuriera naprawdę warto korzystać z usług tego przewoźnika .Dziękuję pozdrawiam

Paczka

,
Trasa: Accrington - Tarnowo Podgórne

Wszystko ok jak w ustaleniach.

Paczka

,
Trasa: Tarnobrzeg - Łeba

Wszystko Super ! polecam przewoźnika !

Paczka

Klient: Dariusz S.
,
Trasa: Szczecin - Rzeszów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był wyraźny a także czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był wyraźny a także czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Malaga już od 30 zł!

Zleć transport paczek