Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko idealnie... Dziekuje

Towar do Austrii

Klient: Marian H.
,
Trasa: Cieszyn - Riedenthal

Wszystko przebiegło sprawnie, odbiór i dostawa w ustalonym terminie. Polecam.

Paczka

,
Trasa: Wrocław - Halle

Polecam

Część samochodowa

Klient: Michał B.
,
Trasa: Wieliczka - Grodzisk Mazowiecki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy czy wkręty, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku również możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy czy wkręty, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش już od 30 zł!

Zleć transport paczek