Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt z kierowcą. Cały transport na czas. Bez żadnych problemów. Polecam!

Opona x 4

Moje pierwsze doświadczenie z wysyłką międzynarodową, więc i sporo obaw. Na szczęście przewoźnik okazał się profesjonalistą w każdym calu. Organizacja perfekcyjna, palety dojechały w stanie idealnym. Szczerze polecam przewoźnika.

Paleta

wszystko w jak najlepszym porządku, bardzo dobry kontakt i szybka dostawa

Opona x 4

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport paczek?

By zlecić przewóz paczki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele przesyłek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, ale jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona w trasie, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, napisane markerem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać także czarnym, grubym

Szukasz transportu?

Transport paczek Mörfelden-Walldorf już od 30 zł!

Zleć transport paczek