Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kurier, komunikatywny. Konkurencyjna cena i profesjonalnie zabezpieczony towar. Polecam w 100%

Paleta

Klient: Adrian W.
,
Trasa: Częstochowa - Sianów

Polecam !

Paczka

Klient: Kłoda T.
,
Trasa: Włocławek - Rzeszów

Polecam bardzo uslugi Pana Krzysztofa. Punktualnie, szybko i niedrogo :)

Paczka

,
Trasa: Inowrocław - Płock

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują wiele przesyłek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Detale możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zamówić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują wiele przesyłek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Detale możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Münster już od 30 zł!

Zleć transport paczek