Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super sprawnie! Panowie na drodze powrotnej tez jeszcze zabrali coś :) także godna polecenia firma! :)

Opona x 4, Paczka x 6

Klient: Gabriel P.
,
Trasa: Gliwice - Monchengladbach

Dobra komunikacja, dobra cena, na czas. Polecam.

Paczka x 3

,
Trasa: Bytom - Bromsgrove

polecam

Paczka x 9

Klient: Tomasz B.
,
Trasa: Szczecin - Bromma

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest mała, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale możesz dogadać z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji także warto użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest mała, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale możesz dogadać z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji także warto użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Murcja już od 30 zł!

Zleć transport paczek