Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Glowica silnika bmw

Klient: Adam P.
,
Trasa: Gorzów Wielkopolski - Leicester

Gorąco polecam. Oby więcej takich przewoźników, super kontakt, szybka reakcja i szybki transport.

Paczka

Klient: Piotr D.
,
Trasa: Wrocław - Łódź

Wszystko w najlepszym porządku. Polecam!

Karton z lekkim zderzakiem

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Kościan - Brušperk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Detale można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, warto też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Detale można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, warto też użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek New York City już od 30 zł!

Zleć transport paczek