Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jak ustalone polecam

Opona x 8

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Schmitten - Niedośpielin

Polecam

Opona x 4

Klient: Maciej M.
,
Trasa: Tursko Małe-Kolonia - Przysucha

Cieszę się, że na swoje pierwsze zlecenie trafiłam właśnie na Pana Sławka. Przesyłka doszła ekspresowo a z Panem Sławkiem można by rozmawiać godzinami :) Wszystko na zdecydowane TAK. Polecam serdecznie

Paczka

,
Trasa: Łódź - Oświęcim

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Pabianice już od 30 zł!

Zleć transport paczek