Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

szybko, sprawnie, bardzo dobry kontakt. szczerze polecam.

maska zderzak

,
Trasa: Luboń - Iwanowice Włościańskie

Pełna satysfakcja to mało powiedziane:) Ogólnie sprawa była dość skomplikowana logistycznie, ale Panowie wykazali się w stu procentach. Wielkie dzięki!!!

Blat kuchenny i paczka drobnostek z Ikea Rzeszów

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Rzeszów - Wrocanka

Super, profesjonalnie, bezpiecznie przewiezione pianino. Polecamy bez żadnych zastrzeżeń. Do tego miła obsługa , więc 5/5 pkt :).

Pianino Belarus

,
Trasa: Ostróda - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe często transportują wiele paczek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można także użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w jednym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić transport przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe często transportują wiele paczek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można także użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w jednym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Pampeluna już od 30 zł!

Zleć transport paczek