Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku, gorąco polecam

Paczka Express

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Modlniczka - Wrocław

Odbiór paczki i dostawa w ustalonym terminie wszystko w porządku. Polecam firmę 100%

Paczka

,
Trasa: Bicester - Wieluń

POLECAM

Paczka

Klient: Rafał B.
,
Trasa: Łódź - Dyminy

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest drobna, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele przesyłek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również warto użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest drobna, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele przesyłek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również warto użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Piła już od 30 zł!

Zleć transport paczek