Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i na temat

cz 125

,
Trasa: Bekiesza - Świnoujście

Jestem bardzo zadowolona z przewozu 3 paczek. Dobry kontakt z firma i kierowcami. Paczki na czas i nie uszkodzone.Napewno będę korzystać z tej firmy.

3 paczki

,
Trasa: Piła - Sittingbourne

Super rzetelna firma. Pan Kierowca słowny i pomocny. Zdecydowanie polecam!

10 kartonów, większy kwiatek, 2 rozkręcone regały, rower i ewentualnie ja

Klient: Magda R.
,
Trasa: Stuttgart - Ingolstadt

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą sporo przesyłek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie ładunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy czy wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

Aby zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą sporo przesyłek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie ładunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy czy wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Piła już od 30 zł!

Zleć transport paczek