Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Przesyłki Opona x 4
Opona x 4

Skąd:

Polska, Piła

Dokąd:

Polska, Kobylin
Cena:
150,00 zł

Oszczędność:

176 zł
Przesyłki Część samochodowa
Część samochodowa

Skąd:

Polska, Piła

Dokąd:

Polska, Rzeszów
Cena:
300,00 zł

Oszczędność:

192 zł
Przesyłki Paczka
Paczka

Skąd:

Polska, Piła

Dokąd:

Polska, Wielka Wieś
Cena:
130,00 zł

Oszczędność:

83 zł
Przesyłki Paczka
Paczka

Skąd:

Polska, Krzeczyn Wielki

Dokąd:

Polska, Piła
Cena:
160,00 zł

Oszczędność:

212 zł
Przesyłki Paczka
Paczka

Skąd:

Słowacja, Valaská

Dokąd:

Polska, Piła
Cena:
633,00 zł

Oszczędność:

312 zł
Przesyłki Paczka
Paczka

Skąd:

Polska, Sanok

Dokąd:

Polska, Warszawa
Cena:
301,00 zł

Oszczędność:

278 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko jak nalezy transport i cena polecam

Paczka

,
Trasa: Öhringen - Olesno

Fajna obsługa klienta, bardzo dobry kontakt o każdej porze. Przesyłka bardzo cenna dotarła w całości i na czas.

Paczka x 2

Klient: Pawel W.
,
Trasa: Krzemieniewo - Kłodawa

wszystko jak nalezy transport i cena polecam

Paczka

Klient: Artur S.
,
Trasa: Schöffengrund - Olesno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport paczek?

Aby zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest drobna, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele przesyłek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem.

Szukasz transportu?

Transport paczek Piła już od 30 zł!

Zleć transport paczek