Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybki transport i zgodnie z ofertą.

2 paczki z listwami przypodłogowymi

Klient: Mateusz K.
,
Trasa: Strzelce Opolskie - Warszawa

Bezproblemowo i na czas polecam

Jedna paczka jest to rower w kartonie nowy

,
Trasa: Ruda - Crawley

Bardzo dobra współpraca, płatność przed terminem, naprawdę gorąco polecam!

Paczki różnej wielkości- 7m3- 1200 +/- 100 kg- Szczecin-Kluczbork

,
Trasa: Szczecin - Smardy Górne

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest mała, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują niemało paczek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Detale możesz ustalić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był wyraźny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła albo porcelanowych. Często przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet oraz tego typu elementów trzymanych w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy dana paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest mała, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują niemało paczek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Detale możesz ustalić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był wyraźny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła albo porcelanowych. Często przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet oraz tego typu elementów trzymanych w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy dana paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek pomorskie już od 30 zł!

Zleć transport paczek