Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku . Dobry kontakt . Szybka dostawa. Polecam !!!

1 paczka

Klient: Łukasz G.
,
Trasa: Poznań - Maurycew

Super kontakt. Przesyłka dotarła zgodnie z ustaleniami.

do UK

Klient: Marek M.
,
Trasa: Osielsko - Reading

Dobry kontakt, wszystko poszło sprawnie. Polecam

1 paczka do Holandii

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Wałbrzych - Bernheze

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało paczek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Często przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało paczek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Często przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Pontefract już od 30 zł!

Zleć transport paczek