Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Ekspresowa realizacja, sprawny kontakt, pełny profesjonalizm. Polecam usługi tej firmy.

Paczka

,
Trasa: Brzeg - Oosterhout

Szybko sprawnie i na czas doszło paczka tak jak trzeba, polecam serdecznie

3 paczki do Polski Biala Podlaska

,
Trasa: Rugby - Biała Podlaska

Jestem bardzo zadowolona z obsługi. Towar został przywieziony bardzo szybko. Kierownik transportu był zawsze pod telefonem.

Drzwi wejściowe

Klient: Kacper T.
,
Trasa: Małe Wędoły - Raszyn

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka zawiera kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne części, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zwykle opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka zawiera kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne części, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zwykle opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Pruszcz Gdański już od 30 zł!

Zleć transport paczek