Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

szybko, sprawnie. POLECAM :)

Paczka x 2

,
Trasa: Łódź - Łódź

Polecam

Paczka x 6

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Chojnów - Krajęczyn

Profesjonalnie, szybko, bezproblemowo :)

Paczka

,
Trasa: Zielona Góra - Nicea

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, jednak gdy znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów i temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, jednak gdy znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów i temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Racibórz już od 30 zł!

Zleć transport paczek